Віддділ у справах дітей Лука-Мелешківської сільської ради шукає патронатних вихователів!

🔹Патронатна сім‘я
В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.
Що таке патронат?

🔹Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

🔹Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

🔹Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

🔹Хто може стати патронатним вихователем?
🔸Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
🔸Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

🔹Обов’язки патронатного вихователя:
✅забезпечити дитину житлом, одягом,

✅харчуванням тощо;

✅створити дитині умови для навчання,

✅фізичного та духовного розвитку;

✅співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

✅забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

✅сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.
🔹Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю
🔺Покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
🔺 діти, чиї батьки пропали безвісті;
🔺 діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;
🔺 діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які через трапились в їх сім’ї.
🔺 Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

🔹 Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

🔹 Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною
Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.01.2020 р. — 10 945 грн. оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї).

🔹 На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 01.01.2020 р. — 3 842 грн., для дітей віком від 6 до 18 років —4 790 грн).

За детальною інформацією звертайтеся до відділу у справах дітей Лука-Мелешківської сільської ради:
Лука-Мелешківська сільська рада
І поверх
В.о. начальника відділу у справах дітей — Титко Галина Володимирівна ☎️0684500521

https://www.facebook.com/groups/142759893819711/?ref=share

Джерело: https://city-adm.lviv.ua/lmr/patronatna-simia