Головне управління національної поліції у Вінницькій області інформує Лука-Мелешківську громаду, що
« з метою забезпечення соціального та правового захисту дітей, недопущення скоєння неповнолітніми та відносно них суспільно-небезпечних діянь, розповсюдження пияцтва та тютюнопаління серед неповнолітніх, Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області вживається ряд організаційно-практичних заходів. Поряд з цим, проведено ряд профілактичних відпрацювань, спрямованих на попередження та недопущення випадків продажу працівниками закладів торгівлі та громадського харчування алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. При цьому, суб“єктам господарської діяльності роз“яснюються їх права та обов“язки, а також відповідальність.
Упродовж 2019 року працівниками територіальних підрозділів Головного управління зодокументовано 116 фактів недотримання вимог законодавства України працівниками підприємств або закладів громадського харчування стосовно обмежень алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 23.11.2018 №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі — Закону), внесено зміни до частини другої статті 156 Кодексу України про тадміністративні правопорушення, які вступили в дію 1 січня 2019 року. А саме: в абзаці другому, частини другої слова «від тридцяти до ста» замінено словами «від ста до чотирьохсот» тобто змінено розмір штрафу від 1700 до 6800 грн.
Проведеним аналізом розгляду та внесення рішень адміністративними комісіями виконавчих органів міських, сільських, селищних рад у постанові про накладення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КУпАП, з“ясовано, що упродовж 2019 року спостерігаються непоодинокі випадки недотримання Закону та винесення адміністративних стягнень уповноваженими на те посадовими особами у вигляді накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що суперечить нормі статті.
Так, в окремих районах області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КУпАП, адміністративними комісіями винесено рішення щодо застосування штрафних санкцій, які суперечать чинному законодавству України.»