«Одним з найпотужніших реабілітаційних закладів для дітей з інвалідністю та дітей групи ризику у Вінницькій області є Державна реабілітаційна установа Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь».

За останні роки у ДРУЦКРДІ «Промінь» послуги з комплексної реабілітації отримали:

у 2015 році — 667 дітей, у 2016 році — 1139 дітей, у 2017 році — 1343 дитини, у 2018 році — 1391 дитина, у 2019 році — 1264 дитини.

У центрі не передбачено проживання батьків з дітьми, тому більшість батьків дітей з інвалідністю з районів Вінницької області та інших областей України змушені знімати житло подобово за високу плату (від 500грн. за добу). Певна частина дітей не в змозі самостійно рухатись, тому доставка батьками їх у центр пов“язана із значними труднощами та додатковими матеріальними витратами.

Значний відсоток батьків дітей з інвалідністю, які потребують комплексну реабілітацію і бажають пройти її в нашому Центрі не в змозі цього зробити через свою фінансову неспроможність, тим самим обмежуючи право дитини на отримання повноцінних реабілітаційних послуг.

Кількість дітей, що потребують постійної комплексної реабілітації стрімко зростає. Фахівці Центру з медичної, фізичної та психолого-педагогічної реабілітації постійно збільшують спектр та якість надання послуг дітям з інвалідністю та дітям з групи ризику. Для забезпечення більш високого рівня надання послуг на базі Центру «Промінь» відповідно до вимог сьогодення та запиту від батьків виникла необхідність збільшити кількість робочих місць фахівців Центру та поліпшити умови роботи спеціалістів. У лікувально-оздоровчому комплексі планується додаткові кімнати для занять з дітьми з інвалідністю та групи ризику.

Тому паралельно з наданням послуг у закладі здійснюється реконструкція та зведення нового приміщення для можливості проживання іногородніх дітей з батьками безпосередньо на території установи, що значно покращить як надання послуг, так і здешевить вартість проживання батьків (опікунів) з дітьми.

Міністерством соціальної політики України протягом 2019 року було прийнято ряд нормативних актів щодо фінансування лікування, профілактики та реабілітації дітей з інвалідністю, зокрема: Постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю»; Постанова Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 р. №994 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю»; Постанова Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. №80 «Порядок надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)», що дає можливість за рахунок бюджетних коштів здійснювати реабілітацію дітей чарез місцеві органи соціального захисту населення.

Зазначена інформація не завжди відома для батьків дітей з інвалідністю.»

https://vincentrpromin.at.ua/