На цей період АВТОМАТИЧНО збільшується на 50% субсидія на оплату комунальних послуг:

▪️з централізованого водопостачання;
▪️з постачання гарячої води;
▪️з централізованого водовідведення / вивезення рідких нечистот;
▪️з постачання та розподілу природного газу (не стосується газу на опалення);
▪️з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях (будинках) (не стосується електроенергії на опалення).

Перерахунок відбувається з початку місяця в якому область увійшла в червону зону, тобто з 01.11.2021.

Українці отримують допомогу на оплату того обсягу комунальних послуг, який не перевищує соціальних нормативів. На час карантину в тих регіонах, де запровадили червону зону, ці нормативи збільшили на 50%. Як наслідок, наполовину збільшиться розмір субсидії.
Для деяких сімей ідеться про понад тисячу гривень на місяць.
Як тільки регіон вийде із ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ, норму повернуть до попередньої.

Але ⛔️ Ті громадяни, які мають борг перед постачальниками комунальних послуг, кошти отримати не зможуть.

Якщо є великий борг і його не можливо погасити одним платежем, то сім’ї можуть укласти договір реструктуризації та отримати субсидію. Реструктуризація передбачає, що з боржником розроблять графік погашення боргу, аби втратити субсидію, потрібно мати борг від 340 грн.

Якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлову субсидію буде призначено з початку опалювального сезону.

⛔️ Без соціальної допомоги на оплату комуналки залишаться і ті, у кого є борг зі сплати аліментів. Крім того, налічуються певні обмеження щодо доходу. Сім’я може отримати субсидію в тому випадку, коли на оплату комунальних послуг витрачається більше 15% від доходу сім’ї.