Пожежі в усьому світі, вважаються одними з найбільших за охопленням територій стихійними лихами.

­Трава висихає на сильному  сонці і легко спалахує від будь-якого викинутого сірника або недопалка. Пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні: зупинити вогонь іноді практично неможливо. Крім того, через пожежі в ґрунті знищується частина органічної речовини, необхідної для її родючості. Згорає суха трава — і поживні речовини, які потрібні рослинам з ґрунту, відлітають з димом. Попіл, який залишилається на полях, змивається дощем. Підпали збіднюють ґрунт — і найбільш ніжні і поживні трави замінюються жорсткими і малоцінним бур’яном. У полум’ї гинуть комахи, дрібні звірі, бджоли, птахи, які населяють ці луки і поля. А багато хто з них є природними ворогами сільськогосподарських шкідників. Крім флори і фауни від підпалу трави на полях можуть постраждати люди, адже нерідко вогонь повертає до селищ. У цих пожежах часто гинуть люди і домашня худоба.

Пожежі — величезна небезпека для населення, інфраструктур, для аграріїв і лісових господарств.

Багаття — потенційне джерело пожежі

Переважна кількість пожеж виникає все-таки від багать. Число загорянь у дні відпусток і масових гулянь різко зростає, досягаючи місцями 40% від загального числа їх за тиждень. Досить поширеною причиною виникнення лісових пожеж є також паління, до прикладу, під час збирання грибів та ягід.

Як правильно гасити багаття?
Потрібно зібрати залишки тління в одне місце. Після чого потрібно розрівняти вуглі й залити їх водою з таким розрахунком, щоб їх загасити. Якщо місце розведення багаття не обмежене мінералізованою смугою, необхідно полити і периферійну його частину, в якій можуть зберегтися осередки вогню. У тому випадку, коли почала тліти стара колода, пеньок або підстилка, поливати їх зверху водою марно, оскільки вони знову почнуть горіти.

Необхідно розкопати лісову підстилку, розрубати колоду, тобто повністю розкрити вогнище тління і лише тоді заливати осередок водою. За віжсутності води можна обмежитися засипанням багаття землею, найкраще піском, шаром в 3-5 сантиметрів, або ж просто перекопати поверхню кострища, прикопавши, таким чином, вугілля в ґрунт. Торф’янисті ґрунти для засипки багаття, а також підстилку і перегній застосовувати не можна. При утоптуванні шару ґрунту ефективність гасіння підвищується. Залишаючи місце загоряння необхідно зробити все, щоб за вашою спиною не виникла пожежа і щоб совість після відходу з привалу була абсолютно чистою, а на серці спокійно.

Не залишайте багаття непогашеним!

Паління цигарок у лісі

«Правилами» протипожежної безпеки забороняється «викидувати в лісі непогашені сірники, недопалки і витрушувати з люльок гарячий попіл».

Як реагувати на загоряння. Важливо відзначити, що самі ж громадяни при виявленні пожежі зобов’язані негайно вжити заходів для її гасіння, а при неможливості загасити пожежу своїми силами —  зателефонувати на «гарячу лінію», поліції, ДСНС.

Джерело: https://zakarpatlis.gov.ua