Щороку у понад 150 країнах світу мільйони людей у вівторок, після Дня подяки, влаштовують акції на користь благодійних організацій, закликають робити добрі справи. Цього року «Щедрий вівторок» відзначатимуть 30 листопада.

#ЩедрийВівторок (англійською #GivingTuesday) виник у 2012 році в США і завдяки тисячам учасників поширився світом. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році.

#GivingTuesday був створений з простою ідеєю: спонукати людей робити добрі справи. Але за останні 8 років ця подія перетворилася на глобальний рух, який надихає сотні мільйонів людей з усього світу творити добро. #GivingTuesday поширює добро та щедрість, об’єднує людей та дає нам спільну велику справу на всіх. До ініціативи може доєднатися кожен, адже ви завжди можете допомогти часом, талантом чи грошима.

Восьмий рік поспіль #ЩедрийВівторок збирає мільйони в грошовому еквіваленті та мільярди в негрошовому — завдяки часу, зусиллям, ресурсам, зв’язкам тощо, які люди присвячують благодійності. Перша акція допомогла неприбутковим організаціям зібрати близько 10 мільйонів доларів, а у 2019 році завдяки #GivingTuesday вдалося зібрати більше мільярда доларів по всьому світу.

«Щедрий вівторок» об’єднує всю країну навколо добрих справ. Усі бажаючі можуть підтримати ініціативу, долучитись волонтерською чи фінансовою підтримкою та розповісти про свої добрі справи у соціальних мережах.

Більш детальну інформацію про «Щедрий вівторок» можна дізнатись на сайті https://givingtuesday.org.ua/ 

та соціальних мережах:

Instagram: https://www.instagram.com/giving_tuesday_ua/  

Facebook: https://www.facebook.com/GivingTuesdayUA/

Контакти:

+380 (68) 335 85 85

info@givingtuesday.org.ua

Координаторка по роботі з партнерами Оксана Ліщина

ел. адреса: ok@zagoriy.foundation

Запрошуємо жителів Лука-Мелешківської територіальної громади приєднатись до Всесвітньої ініціативи. Долучитись можуть і ті, хто не може чи не готовий допомагати грошима. Все, що потрібно – це телефон чи ноутбук, і можна реалізувати якийсь із варіантів:

-провести безоплатне онлайн заняття, якщо ви надаєте консультації, скажімо, у сфері освіти, психології, юриспруденції тощо;

-записати відеоролик на підтримку медиків, які допомагають у боротьбі із COVID-19;

-проявити турботу до знайомих літніх людей, поцікавитися станом їхнього здоров’я, запитати, чи не потрібна допомога та ін.

Крім того, користувачі соціальних мереж можуть підтримати благодійну ініціативу, долучившись до тематичних флешмобів.

#ЩедрийВівторок #GivingTuesdayNow Під цими тегами організатори пропонують розповідати історії допомоги та підтримки, при чому неважливо яких масштабів – чи ви допомогли перейти дорогу бабусі, чи своєю підтримкою врятували людське життя.

Ділитись просять як благодійників, так і тих, кому допомогли, або хто зараз потребує допомоги.

Основна мета – показати об’єднуючу та всемогутню силу добра.

Але часто допомогти родині подолати кризу можна завдяки моральній підтримці, вчасному доброму слову, позитивному прикладу.

Тому ми сподіваємось, що історії, об’єднані тегом #поодинці_разом додадуть віри та сил тим, хто цього сьогодні вкрай потребує», – зазначає Сергій Лукашов, національний директор благодійної організації СОС Дитячі Містечка Україна.

Інструкція для проєктів, які бажають долучитись до #ЩедрийВівторок:

розкажіть всім про свою участь вже сьогодні;

подивіться, які вже є ініціативи та проєкти (використовуйте хештеги, офіційні сторінки заходу);

поміркуйте, чим ви можете зараз допомогти;

подумайте, чому інші мають підтримати саме вашу ідею;

розробіть план, як будете привертати увагу до своєї ініціативи (яскраві ілюстрації, відеоряд, цікавий і зрозумілий текст);

скористайтеся допомогою #GivingTuesdayNow для підтримки свого проєкту.