Вінницька обласна державна адміністрація інформує:
«Випалювання сухої природної рослинності та залишкив — гостра екологічна проблема.
З настанням потепління спалюється бур“ян, очерет на болотах, сухе листя, трава поживні рештки. Кожен такий підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знижуючи живу природу, а й стає причиною інших негативних наслідків.
Незважаючи на численні перестороги, люди продовжують проводити спалювання, тим самим отруюючи повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук, які накопичуються в організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань.
Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав“яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві та на поверхні грунту. Хтось згорає, інші — задихаються в диму. Під час пожеж гине багато комах, їх лічинки, лялечки, а також сонечка, дощові черв“яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення грунту.
Знищуються молоді пагони рослин, насіння, корені майбутньої рослинності, так що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Пошкоджується прикоренева частина дерев, що може призвести до їх хвороб та загибелі. Це призводить до зменшення біорізноманіття і стійкості екосистеми загалом.
Чинним законодавством України заборонене спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків».

Не провокуйте пожежі в екосистемах!