У зв’язку зі змінами погодних умов та коливаннями температур, на більшості водних об’єктів утворився нестійкий крижаний покров, що підвищує імовірність виникнення нещасних випадків.

🔹 Більшість з них стається внаслідок виходу людей на тонку кригу для вилову риби або скорочення шляху.

🔹 Окрему групу становлять нещасні випадки з дітьми внаслідок безконтрольного перебування на кризі.
❗️Щоб уникнути трагедії на льоду ні в якому разі не перевіряйте його міцність ударами ноги;

❗️якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від криги, якщо ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів, якщо ви на лижах, кріплення лиж відстебніть, палиці тримайте в руках, але петлі лижних палиць не накидайте на кисті рук, безпечним вважається лід товщиною не менше, ніж 15 сантиметрів.
🔸Якщо Ви провалилися на льоду річки або озера
✅ Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтесь від занурення з головою.
✅ Намагайтеся, не обламуючи краю пролому, без різких рухів вибратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу та терміново зателефонуйте до служби порятунку 101.

1️⃣ Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них.

2️⃣ Наближайтесь до ополонки тільки повзиком, широко розкидаючи при цьому руки.

3️⃣ До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє.

❗️Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко — постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Джерело: http://km-rda.gov.ua/cyvzah/8652-oberezhno-tonka-kriga.html