Основний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення пересувними автомобілями, оснащеними гучномовцями.

ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА І ПЕРЕРИВИСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ «УВАГА ВСІМ!».

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлені відповідні варіанти повідомлень.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки, тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ:

— ІНФОРМАЦІЮ ПРО НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ;— МІСЦЕ І ЧАС ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ;

— ТЕРИТОРІЮ (РАЙОНИ, МАСИВИ, БУДИНКИ ТОЩО), ЯКА ПОТРАПЛЯЄ В ОСЕРЕДКИ (ЗОНИ) УРАЖЕННЯ;

— ПОРЯДОК ДІЙ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ;— ІНШУ ІНФОРМАЦІЮ.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника суб’єкта господарювання у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ДОМА, при виникненні надзвичайної ситуації, повинен:

повідомити про отриману інформацію сусідів;

постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води; провести у квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх; знайти місце найближчого укриття (підвальне приміщення , паркінг, тощо), або за адресою с.Лука-Мелешківська , вулиця Шкільна 52 приміщення школи.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитися, де знаходиться найближче укриття, і якнайшвидше до нього добратися та укритися в ньому. Якщо є час якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

 

Штаб цивільного захисту та самооборони

Лука-Мелешківської сільської ради