Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу (ПС, ДБСТ) є одними з найефективніших форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, також потребують родинного тепла і виховання.

В чому ж полягає різниця між прийомною сім’єю та дитячим будинком сімейного типу?

  • Прийомна сім’я — це одна із форм влаштування дітей, в якій прийомні батьки беруть на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  • Дитячий будинок сімейного типу формується і діє за таким же принципом з різницею, що дітей може бути розміщено від 5 до 10.

  • Прийомними батьками, батьками — вихователями може стати як подружжя, так і особа, що не перебуває в шлюбі, працездатного віку. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку. Аби підтримати людей, які беруть у свою родину прийомних діток, законодавством передбачено цілий ряд виплат, що дозволяє прийомним батькам не турбуватись принаймні про найнеобхідніші речі для них. Це допомагає батькам-вихователям, прийомним батькам більше часу і сил приділяти саме вихованню дітей. Варто зазначити, що за прийомними дітьми, дітьми-вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат.

Державна соціальна допомога на дітей призначається в грошовій формі батькам-вихователям на кожну дитину-вихованця та прийомним батькам на кожну прийомну дитину.

Грошове забезпечення призначається кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних батьків.

Розмір державної соціальної допомоги на дитину становить 2,5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми.

Прийомні батьки/батьки-вихователі мають змогу отримати підтримку спеціалістів: фахівця із соціальної роботи, який здійснює супровід дитини і сім’ї, психолога, працівника служби у справах дітей, педагога, лікаря.

За великим рахунком, чужих дітей не буває, адже, як відомо, вони – наше майбутнє.

Якщо Ви не байдужі до дітей, які потребують батьківської любові, родинного тепла, якщо Ви вирішили створити таку сім’ю на базі своєї родини, але не знаєте з чого розпочати — ми допоможемо та підкажемо.

За детальною інформацією звертайтесь за тел: 0935960588 — Сергій Іванович.