Незабаром поминальні дні.

З самих давніх часів люди шанують пам’ять покійних, розміщуючи на могилах квіти. Хтось приносить живі квіти, а хтось — штучні.

Штучні квіти зроблені з пластику. Він розкладається протягом 100 років, а то і більше.

Альтернатива штучним квітам – живі рослини.

Інформаційна довідка:

11 березня 2021 року відбулося засідання виконавчого комітету Лука-Мелешківської сільської ради, на якому розглянули питання щодо заборони використання штучних квітів, виготовлених із синтетичних полімерів, на кладовищі.

«Згідно пункту 7.4 Рішення Виконавчого комітету Лука-Мелешківської сільської ради від 11 березня 2021 року №45 «Про функціонування та утримання кладовищ на території Лука-Мелешківської сільської територіальної громади», на території кладовищ забороняється використання штучних квітів в букетах, корзинах, вінках (крім дня поховання).

Отож, відвідувачам кладовищ на території Лука-Мелешківської громади не можна покладати чи будь-яким чином розміщувати штучні квіти на могилах.

📝  Згідно ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення — порушення правил благоустрою територій населених пунктів — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Рішення №45 Про функціонування та утримання кладовищ на території Лука-Мелешківської сільської територіальної громади