В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 

Свято Покрови Пресвятої Богородиці ще з козацьких часів вважалося знаковим для українського воїнства. Тому символічно, що 14 жовтня відзначається День захисників та захисниць України.

З такої нагоди в Лука-Мелешківській громаді відбулися урочистості, на яких були присутні воїни АТО громади. Представники сільської влади, громадськості та молодого покоління зібралися у приміщенні Будинку культури села Лука-Мелешківська, щоб засвідчити свою повагу й подякувати всім, хто в різні часи стояв на захисті України, а також тим, хто нині на Сході відстоює територіальну цілісність та незалежність держави. Щирі слова підтримки та співчуття линули на адресу родин, які втратили своїх синів.

Учасники тематичного заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у боях воїнів.

Зі святковими вітаннями та побажаннями міцного здоров’я, добробуту та затишку, до присутніх звернулася секретар Лука-Мелешківської сільської ради Оксана Шеванюк.

Під час урочистостей за вагомий особистий внесок у справу захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди Дня захисників та захисниць України, заступник сільського голови Лука-Мелешківської сільської ради з питань діяльності виконавчих органів ради Емілія Бондарчук вручила учасникам АТО/ООС, військовослужбовцям подяки та грошові сертифікати.

На святі були присутні староста Яришівського старостинського округу Кухар Валентина, староста Сокиринецького старостинського округу Тернопільський Олег та начальник Відділу освіти та культури Лука-Мелешківської сільської ради Маціпура Лариса.

Чудовим подарунком для присутніх в залі став святковий концерт. Кожен народ оспівує свою землю, захищає і славить свою країну. Цього дня зі сцени звучало чимало пісень про мужність, відвагу та любов до рідної України у виконанні творчих колективів, солістів Лука-Мелешківської дитячої школи мистецтв та Центру культури та дозвілля.