Вже до кінця року можна отримати анонсовану 1 тисячу гривень за вакцинацію. Але потрібно встигнути подати заявку до 29 грудня.

  • Хто пройшов вакцинацію від коронавірусу, можуть отримати по тисячі гривень вже через десять днів.
  • Сьогодні, 9 грудня уряд затвердив усі деталі і процедури, як це вже найближчими тижнями можна буде зробити.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розказав коли і яким чином українці зможуть отримати виплату 1 тис. грн вакцинованим від COVID-19.

— На першому етапі програма реалізовуватиметься з 19 грудня цього року через застосунок «Дія» і вже з наступного тижня буде запущена бета-тест послуга Міністерством цифрової трансформації. Для отримання віртуальної послуги українці зможуть отримати віртуальні картки, які будуть розроблені спеціально для виплат. Це карта-підтримка, оформлення цієї картки безкоштовне і жодної плати за обслуговування, —  сказав Шмигаль.

Одну тисячу гривень з 19 грудня можна буде отримати кожному вакцинованому, але витратити їх дозволили лише на певні сфери й тільки протягом чотирьох місяців. Верховна Рада виділила на це вісім мільярдів гривень з держбюджету.

Для отримання виплат на першому етапі треба подати заявку в Дії до 29 грудня.

Для того, щоб отримати тисячу гривень, потрібно виконати низку умов:

  • отримати два щеплення від ковіду
  • завантажити додаток Дія
  • згенерувати електронний ковід-сертифікат у додатку Дія.

«Якщо людина просто вакцинована і не має сертифіката, то отримати гроші не зможе», —  розповідає Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Мінцифри закликають людей вже зараз генерувати у Дії ковід-сертифікати, не чекаючи 19 грудня. У відомстві побоюються, що через величезну кількість запитів в один день і про сертифікати, і про гроші, сервіс може не витримати.

Станом на початок грудня в Дії за день генерували 30-35 тисяч сертифікатів. У мінцифри очікують кілька мільйонів запитів за день, коли почнеться програма виплати грошей.

Джерело