1. Лука-Мелешківська сільська рада інформує про початок проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків в Лука-Мелешківській територіальній громаді та запрошує усіх бажаючих долучитись до обговорення даного питання.

  2. Організатор громадського обговорення – Лука-Мелешківська сільська рада.

  3. Громадське обговорення проводиться Лука-Мелешківською сільською радою відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 р. № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичними особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», враховуючи інформацію Українського інституту національної пам’яті щодо декомунізації (https://uinp.gov.ua/dekomunizaciya-ta-reabilitaciya/dekomunizaciya), на виконання рішення виконавчого комітету Лука-Мелешківської сільської ради від 25 травня 2021 року № 73 «Про забезпечення проведення громадського обговорення з питання перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Лука-Мелешківської територіальної громади». 

  4. Ініціатори щодо перейменування вулиць: Голова організації «Декомунізація. Україна.» Поздняков В.В. та громадяни України Зінченко Ф.А. та Цюпка О.-В.А.

  5. Об’єкти права власності, яким пропонується змінити  назву (перейменувати):

вулиці — Я.Галана, Терешкової, Колгоспна, Жовтнева, провулки — 1-й пров. Жовтневий, 2-й пров. Жовтневий в селі Лука-Мелешківська;

вулиці Конєва, Жукова в селі Прибузьке;

вулиця Піонерська в селі Яришівка;

вулиця Жовтнева в селі Студениця.

  1. Строк проведення заходів з громадського обговорення — два місяці з дати публікації інформаційного повідомлення на офіційному сайті сільської ради.

  2. Провести громадське обговорення у формі:

— електронного опитування громадськості через платформу Google Форми https://docs.google.com/forms/d/1Y88IyIYhUUuc-1wf5WAme58ABGKpp8y5n7dRdtVgvjs/edit, приєднаної до офіційного веб-сайту Лука-Мелешківської сільської ради – http://lmotg.gov.ua;

інтернет-конференції.

Деталі  щодо дати, часу та  інформаційної платформи проведення вказаної конференції буде розміщено на офіційному вебсайті Лука-Мелешківської сільської ради в рубриці «Оголошення»;

громадського слухання, проведення якого призначити на 02.07.2021 р. о 16:30 год. за адресою: Вінницька область, Вінницький район, с. Лука-Мелешківська, вул. Шкільна, 2, сільський будинок культури.

8. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються в усній формі (під час громадського слухання та інтернет-конференції) чи письмовій формі із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи (найменування, місцезнаходження – для юридичної особи), яка їх подає протягом 45 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення на наступну адресу: 23234, Вінницька область, Вінницький район, село Лука-Мелешківська, вул. Центральна, 2,  або на електронну пошту: lukamelsr@i.ua, або через платформу Google Форми, приєднаної до офіційного веб-сайту Лука-Мелешківської сільської ради – http://lmotg.gov.ua.

9. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:  заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради — БОНДАРЧУК Емілія Олексіївна – голова робочої групи.

10. Результати громадського обговорення будуть оприлюдненні на офіційному сайті Лука-Мелешківської сільської ради за посиланням: http://lmotg.gov.ua  в строк до  12 серпня 2021 року.

Підстава —  рішення виконавчого комітету Лука-Мелешківської сільської ради від 25 травня 2021 року №73 «Про забезпечення проведення громадського обговорення з питання перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Лука-Мелешківської територіальної громади

Інформація щодо правових наслідків при перейменуванні вулиць та провулків

З метою уникнення непорозумінь надаємо роз’яснення щодо правових наслідків при перейменуванні вулиць та провулків.

Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування, тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.

У той же час, із власної ініціативи або в разі необхідності (продаж, дарування, тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулися зміни в назві вулиці (площі, провулку тощо), відповідно до законодавства має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у разі зміни назви чи перейменування вулиці (площі, провулку тощо) відповідно до рішення Лука-Мелешківської сільської ради.

У разі необхідності здійснення нотаріальних дій із нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо), у сільській раді Лука-Мелешківської сільської ради (с.Лука-Мелешківська, вул. Центральна, 2) можна отримати рішення про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і цим рішенням нотаріус видає новий правовстановлюючий документ із новою назвою вулиці.

Відповідно до п. 16 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, у разі прийняття рішення про перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), адміністративно-територіальних одиниць зміни до реєстру територіальної громади вносяться на підставі відповідних актів із збереженням попередніх даних та подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи ДМС з передачею інформації до Реєстру відповідно до Порядку.

Крім того, актуалізація даних про місце реєстрацій особи у документах, в яких зазначають відомості про місце проживання /перебування особи, можлива за її зверненням (або її представника).

Звертаємо увагу на те, що реєстраційний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.