Безкоштовно, кожна застрахована особа (офіційно працевлаштована, в тому числі і ФОП, із заробітної плати якого сплачується ЄСВ (єдиний соціальний внесок) у Пенсійний Фонд) після стаціонарного лікування (після перенесених оперативних втручань, захворювань і травм) має право на отримання медичної реабілітації терміном до 24 днів у санаторно-курортному закладі.

Вартість реабілітаційного лікування відшкодовується за кошти Фонду соціального страхування України, а також продовжується лікарняний листок та надається допомога по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотному напрямку). Дана соціальна послуга передбачена ЗУ «Про загальнообов’язкове державне страхування» та ЗУ «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я».

Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за такими профілями медичної реабілітації:

нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);

м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);

кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);

реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);

інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

Медична реабілітація дітей у супроводі застрахованої особи – одного із батьків або особи яка їх замінює – опікун, піклувальник, за профілями:

— м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період опіків);

кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру);

— кардіо-пульмонарна реабілітація (цукровий діабет);

реабілітація після оперативних втручань на органах зору (підгострий період після оперативних втручань на органах зору).

Медико-психологічна реабілітація учасників АТО (можуть бути направлені в супроводі членів сім’ї: чоловік, жінка, діти).

Потреба в медичній реабілітації визначається висновком ЛКК закладу охорони здоров’я, де застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні. Заклад охорони здоров’я повідомляє відділення Фонду про таку потребу і далі всю організаційну роботу проводить представник Фонду.

Санаторно-курортний заклад застрахована особа обирає сама з Переліку (а це понад 50 санаторно-курортних закладів, що розміщені по всій території України), оприлюдненому на офіційному веб-сайті Фонду відповідно до профілів медичної реабілітації.

За додатковою інформацією звертатися до відділень Фонду

Медична реабілітація дітей застрахованих осіб

Одним з напрямків соціального забезпечення, яке 100% реалізовується за кошти Фонду соціального страхування України є медична реабілітація дітей застрахованих осіб відповідно до профілів:

— підгострий період опіків;

— підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях;

— цукровий діабет;

— підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Дитина в супроводі матері/батька (застрахованої особи) направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за вибором застрахованої особи відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває дитина на лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу дитини застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із застрахованою особою заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонується обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

Перелік профілів та санаторно-курортних закладів

М’язово-скелетна реабілітація (підгострий період опіків):

— ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Вінницька обл., м. Немирів

Кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру):

— ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», Харківська обл.

— ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Херсонська обл., м. Скадовськ

— ДП «Санаторій «Славутич» імені Б.В. Пашковського» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Дніпропетровська обл., Верхньодніпровський р-н, м. Верхньодніпровськ

Кардіо-пульмонарна реабілітація (цукровий діабет):

— Клінічний санаторій «Бердянськ» ПрАТ «Приазовкурорт»

— ТОВ Санаторій «Курорт Орлівщина» Дніпропетровська обл., Новомосковський р-н, с. Орлівщина

— ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Харківська обл.

— ДП «Санаторій «Моршинкурорт» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Львівська обл., м. Моршин

— ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Херсонська обл., м. Скадовськ

— ДП «Санаторій «Сонячне Закарпаття» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Закарпатська обл., Свалявський р-н, с. Поляна

— Санаторій «Алмаз» ТОВ «Українська готельна група» Львівська обл., м. Трускавець

— ТОВ «Санаторій «Поляна» Закарпатська обл., Свалявський р-н, с. Поляна

Реабілітація після оперативних втручань на органах зору (підгострий період після оперативних втручань на органах зору):

— ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Вінницька обл., м. Немирів

— ТОВ «Санаторій «Барвінок» офтальмологічний санаторій» Тернопільська обл., Зборівський р-н, с. Мшанець

Отримати консультацію щодо можливості пройти відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за кошти ФССУ застраховані особи можуть за телефонами:

Вінницьке відділення УВД ФССУ у Вінницькій області, приймальня 0432 507 181

Відділ медичних та соціальних послуг, телефон 0432 507 188

Також до відповідальних осіб за телефонами вище можуть звертатись лікуючі лікарі, чиї пацієнти потребують продовження стаціонарного лікування на базі санаторно-курортних закладів.