БЕЗПЕКА ПРИ ВИКОРИСТАННІ ГАЗУ — БЕЗПЕКА ЖИТТЯ!
Безумовно, природний газ є джерелом затишку та тепла у наших оселях. Користуватись газовими приладами надзвичайно зручно. Однак, при цьому необхідно неухильно дотримуватись елементарних правил безпеки.
Безпека при використанні газу - безпека життяБезпека при використанні газу — безпека життя

При неправильній експлуатації газових приладів існує загроза вибухів, пожеж та інших нещасних випадків. Нехтуючи правилами безпеки, можна поплатитися майном, здоров’ям та навіть життям, наражаючи на небезпеку не лише себе, а й оточуючих.

За вісім місяців поточного року в Україні зафіксовано 37 аварій, пов’язаних з порушенням правил користування природним газом, 2 вибухи, 39 отруєнь чадним газом.  Постраждали 76 осіб, в тому числі в 41 випадку із смертельним кінцем.

Щоб уникнути нещасних випадків, будьте завжди уважними при користуванні газом, неухильно дотримуйтесь правил експлуатації газових приладів!

1. ПЕРШ, НІЖ РОЗПОЧАТИ РОБОТУ З ГАЗОВИМИ ПРИЛАДАМИ – ВІДКРИЙТЕ ВІКНО.

Вмикаючи газ — відчини вікно і перевір тягуПАТ «Вінницягаз»

Приміщення, в яких працюють газові прилади, повинні добре провітрюватись. Під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги повинні бути відчинені. Двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря. Це забезпечить постійний приплив свіжого повітря та повне згоряння газу. Перед користуванням духовою шафою, її необхідно також провітрити, відкривши дверцята для припливу повітря до пальника духовки.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: Для повного згоряння 1 куб. м газу необхідно 10 куб. м повітря, якщо це природний газ (метан), і 27 куб. м повітря для зрідженого газу (пропану-бутану). Якщо не забезпечити приплив повітря в повному обсязі, то в процесі горіння буде виділятися чадний газ (оксид вуглецю СО), — надзвичайно отруйна речовина.  Чадний газ не має ні кольору, ні запаху, ні смаку та легко змішується з повітрям. Він здатний навіть в мізерно малих концентраціях з’єднуватися з кров’ю у 200–300 разів швидше, аніж кисень. і накопичуючись, викликати важке отруєння.

Джерело: https://vn.dsoua.com/ua/services/safety/emergency104/id/pamjatajte-nepravilne-povodzhennja-z-gazom-mozhe-p-30693